Trénink vevejunka

1. dubna 2012 v 18:32 | Popcorn |  Trénink

TRÉNINK

Fateful War - U něj to bylo trochu horší, vzhledem k jeho povaze. První den sem ho nechala jen se zabydlet a pamlsky a jídlej jsme si ho postupně získávala. Večer se nechal dokonce i v klidu vyčistit, ikdyž strach z toho že mě kopne jsem měla pořád, jak hrabal přední nohou. Druhý den ráno už mi šacoval kapsy. Měla jsme pro něj mrkev a jablko. Pak jsme ho opět vyčistila a vyvedla ho ven. Chvíli protestoval ale k poledni už jsme se v klidu procházeli po areálu. Poté dostal oběd. Byl spokojený a tak jsem to riskla. Vzala jsem ho k vazáku, kde jsme se dala do sedlání. První, druhý ale i třetí pokus mu nasadit sedlo se nezdařil, napočtvrté, kdy jsem před něj postavila kyblík s ovsem sem ho konečně osedlala. Do sedla jsem však ještě nevzlezla. Jen jsem naznačila a opřela se do něj svou vahou a on sebou prudce škubl, až sem seděla na zemi na zadku.
Po třech dnech sbližování a poznávání se jsem se konečně dostala k němu do sedla a mohla jsme ho vzít na dráhu. Ale jak má přesně napsáno v povaze, schodit jezdce je jeho rituálem. Takže se náš trénink bez pár modřin neobešel. Vždycky se sám vyběhal, pak mě pustil do sedla, kde jsme spolu byli deset minuit v klusu a pak jsem ho pustila. Se vstupy do boxů taky nemá problém. Myslim, že 2500m bude jeho limit, optimum bych nezvyšovala, už takhle byl vždy dost zpocený a udýchaný. Po týdnu práce si zaslouží maséže a odpočinek. Pracoval krásně, trpělivě a poctivě :)


Shirayukihime - Se Shirem už jsem se znala díky mojí Marshmallow. Nemusela jsem se s ním tudíž seznamovat. Dopoledne po příjezdu jsem ho, jako všechny ostatní, nechala zkontrolovat veterinářem a zabydlet. Odpoledne už jsem ho měla na dráze. Je to vytrvalec, optimum má nastavené od 3000metrů, které uběhne krásně, bez zátěže. Od 3300m už ho však musíme pobízet lehce bičíkem a 3500m je jeho limit pro rovinné dostihy. Avšak kdyby jsem ho ještě šetřila, určitě by ujel o pár set metrů více. Nebude nazbyt zkusit za pár let také lehčí, kratší steeplechase.
Pracoval krásně, bez problémů.


Catalyst - S Catalyst jsem se nejprve seznámila. Na její cenění zubů jsme nedala a hezky v klidu stála dál pře její boxem. Jakmile jsem jí ale podrbala za ušima, v tu ránu jsem si jí získala. Je to opravdový mazel a občas mi dělalo problém jí i vyčistit avšak vždycky jsem to nějak zvládla. Pod sedlem je hůře ovladatelná, chce běžet už od začátku, což pro rovináře není dobré. Catalyst vyhovuje taktika Start-Cíl. A to vyrazit hned na začátku, udělat si menší náskok, spomalit a nechat si tak nějakou energii na konec. Avšak nedařilo se mi jí zpomalit pěkně dlouho. Zkoušela jsme snad vše. Držet jí, zastavit a pohrozit a až úplně nakonec jsem jí zkusila lehce kopnout. To se osvědčilo jako dobrá volba. Zezačátku se po mě vždycky ohnala hlavou a to jí donutilo zpomalit. Postupem času už zpomalila automaticky. Zkus to s ní taky tak :)


Wild Emerald - Emeralda znám, chodím ho očumovat :3 Nejprve jsem s ním zkusila sprinty. To se ukázalo jako špatná volba. Měl stále dost energie a jel naplno od začátku do konce. Spíše se vyčerpal a už nedokázal zrychlit. Proto jsem mu trať zvášila na 1500m, 1600m, 1700m až 1800m. Vystartovali jsme a jeli přirozeným tempem, ani né rychle, ani pomalu. Těch 1800metrů se ukázalo jako dobrá volba. Bude to spíše středotraťař, tedy 1800 - 2200m. Teď je jeho optimum však okolo 1800m. postupem času a tvrdým tréninkem se ale může zvýšit až na 2400m.
Pracoval tvrdě, rychle se přizpůsobil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vevejunka vevejunka | Web | 1. dubna 2012 v 22:02 | Reagovat

eeeeeeeeeeeeeeeeej ♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama